LOGO_WEB_přechod-e1458749389964

+420 465 421 777

VZDĚLÁNÍ STRAVOVÁNÍ KAMPUS ZÁBAVA SPORT

Správa školských zařízení

budova_home

CO JE DMVM

 
Domov mládeže má v našem městě dlouholetou historii, která sahá až do roku 1975. Je umístěn do středu města a svou polohou nabízí pro děti komfort v podobě velmi dobré dostupnosti škol a volnočasového vyžití. Našim cílem je vytvořit co možná nejlepší podmínky pro studium, efektivní trávení volného času a odpočinek pro žáky všech středních škol z Vysokého Mýta a okolí.

UBYTOVÁNÍ

Kvalita ubytování je pro nás nesmírně důležitá. Studenti jsou ubytováni po dvou v dvoupokojové buňce. Každá buňka má vlastní sociální zařízení a sprchový kout. V celém objektu je bezdrátová síť wifi, studenti mohou využívat také připojení k internetu kabelem. Na každém patře je umístěna kuchyňka. K dispozici je studovna, knihovna DM, herna s fotbálkem a šipkami.
DSC_0429

JÍDELNA

Jídelna je v přízemí budovy. Vedoucí kuchyně Hana Dvořáková a šéfkuchař Lubomír Dastych jsou zastánci pestrého jídelníčku. Naše kuchyně je ve městě vyhlášená.

 

VOLNÝ ČAS A ZÁJMOVÁ ČINNOST

Naše zařízení disponuje sportovní halou vhodnou pro všechny sálové sporty. Doslova několik desítek metrů od našeho zařízení je krytý plavecký bazén se saunami, welIness oddělením a tobogánem. V těsné blízkosti DM se nachází budovy městské organizace Vysokomýtská kulturní, kde studenti naleznou kulturní, hudební a společenské vyžití, součástí je městská knihovna.

Tým vychovatelů připravuje pro studenty atraktivní nabídku zájmových činností a volnočasových aktivit. Zakládáme si na dobrovolnosti a pestrosti nabídky. Uvědomujeme si, že trávení volného času má silný vliv na rozvoj osobnosti i na správnou společenskou orientaci. Nabízíme rukodělné kroužky jako je keramika, modelář, malba atd. Pořádáme jednorázové akce jako jsou přednášky, výlety, turnaje.


Úzce spolupracujeme s úspěšnými vysokomýtskými sporty. Spolupráci s námi uzavřeli reprezentační trenéři v atletice a kickboxu. Kooperujeme s prvoligovým týmem florbalistek, týmem florbalistů. Fotbalisti mají otevřenou cestu zase do A týmu futsalu. Pořádáme kondiční cvičení a motivujeme děti k pohybu.

VZDÁLENOST STŘEDNÍCH ŠKOL A DALŠÍCH DŮLEŽITÝCH MÍST

Součástí naší budovy je Střední škola podnikání. Gymnázium Vysoké Mýto je vzdáleno 3 minuty chůzí. Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební je vzdálena necelých 5 minut chůzí. 
Naproti Domovu mládeže je středisko zdravotní péče. Pediatři mají svou budovu vzdálenou 2 minuty chůze.

Centrum města s obchody a obchůdky, ale třeba také s cukrárnou, je pouhé 3 minuty chůze. Větší nákupní centrum u obchodního domu Tesco je pak vzdáleno 10 minut chůzí. Žáci a studenti mají veškeré služby doslova na dlani.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení