V DMVM Florbalové lize 2017 zvítězili hráči GVM Innebandy

Lídr tabulky po základní části dokráčel až k titulu DMVM ligy 2017.  Tým, který v úvodních zápasech celé soutěže drtil své soupeře, se musel v boji o play off a následně i ve finále už daleko více koncentrovat na svůj výkon. Ač byl tým složen převážně z florbalistů vysokomýtského FTC, týmy FBC Panthers v semifinále a následně i tým PIVO ve finále dokázaly v určitých pasážích zápasu držet s tímto velmi dobře technicky vybaveným souborem krok.

Innebandy proklouzli mezi dva nejlepší celky až zlatým gólem, který vstřelil Tomáš Pánek v prodloužení. Hráče Panthers přitom již v základní hrací době dělilo několik desítek sekund od senzačního postupu. Přičteme-li ještě nastřelenou tyčku Pantherů, která se vykroutila naštěstí či bohužel ven z brány, nechybělo mnoho a senzace mohla být na světě. Tým Innebandy však ukázal svou sílu a ještě dokázal otočit nervy drásající semifinále. Druhým finalistou se stal tým Pivo, který vyřadil tým Bojovníků. Ti postrádali v semifinálovém utkání svého kapitána a tento celek nevstoupill do hry v dobrém rozpoložení. Bojvníci, kteří v závěru základní části zle zatápěli svým konkurentům, tentokráte příliš nebojovali a hráči Piva snadno prošli do dalšího kola vyřazovací části.

V samotném finále pak Innebandy neúnavně dobývali branku PIVA. Pivo ve svém středu jako jediný tým neměl žádného florbalistu. Přesto byli chlapci velmi dobře organizování. Po faulu Martina Jakla, však přestali borci PIVA sledovat míček a Innebandy využili své zkušenosti z oficiálních florbalových soutěží. Položili míček a do nekoncentrované obrany zaťali první zářez a ujali se vedení. Z hráčů Piva byla cítit křivda, ale neznamenalo to, že by balili zbraně. Vysunuli presing a hráčům Innebandy zle zatápěli v rozehrávce. Vysoká hra ale již byla daleko více riziková. Pavlák v jednom z breaků promáchl 100% šanci. O pár chvil později se PIVO nestihlo vrátit do obrany a rozborka defenzívy již byla perfektní. Innebandy šli do vedení 2:0. Tento stav nevydržel dlouho, na druhé straně se po rozehrávce míhal míček ve spleti hokejek, v této šavlovačce nakonec byli úspěšnější hráči Piva, kteří dokázali snížit střelou z chumlu na 1:2. Hráči Piva bojovali, ale Innebandy již kontrolovali konec zápasu.  Zaslouženě vybojovali titul mistra DMVM ligy 2017.

Těšíme se na další ročník 2017/2018, týmy se budou moci hlásit již během září příštího školního roku.