Školní jídelna v novém kabátě

Během jarních prázdnin prošla školní jídelna domova mládeže proměnou. Část interiéru byla ve službě od otevření DM v roce 1976. Zbylá část sloužila strávníkům od roku 1992.

” Snažíme se vařit moderně a dát stravování něco navíc. Pořádáme nejrůznější akce v podobě mezinárodních kuchyní, strávníci mají možnost hlasovat o tvorbě jídelního lístku, pořádáme doplňkové programy.  Chceme být živým, moderním zařízením. To vše jsme chtěli promítnou i do přestavby interiéru. Vybrali jsem stylový, designový, ale velmi funkční nábytek. Prostor jsme barevně proměnili a vyměnili řadu doplňků. Věříme, že našim strávníkům bude v novém prostoru chutnat.” řekl ředitel Lukáš Dejdar.

Ve školní jídelně se přeměnil strop. Bílá barva opticky zvětšila prostor. Nové LED osvětlení dalo místnosti novou tvář a zároveň bude šetřit el. energii. Výmalba pak prostor příjemně člení. V hlavní části školní jídelny je patrné sloupové členění, které drží tvar okolo celé místnosti.

“Vzniklé obrazce na protější stěně výdejových okének využijeme pro promítání z projektorů. Místnost se tak dá během chvíle proměnit v konferenční prostor. Díky snadné manipulaci a štosovatelnosti židlí, jsme schopni rychle měnit uspořádání. Možné je divadelní, banketové i školní uspořádání. Prostor je tak vhodný pro konference, schůze, zasedání. Kapacita je až 150 osob.” řekl ředitel zařízení.

Desky stolů jsou z tvrdého grafitového materiálu, který se používá do velkých provozů s vysokou zátěží. Jeho výhodou je nejen dobrá odolnost, ale také příjemný vzhled. Židle jsou z kvalitního plastu. Mají velký široký sedák. Jsou anatomicky tvarované, čímž se zvyšuje komfort při jejich používání.

Při otevření prostor školní jídelny se bude podávat speciální menu. “Vsadili jsme na jedny z nejoblíbenějších jídel strávníků v DM.”

Přejeme všem dobrou chuť, ať se vám u nás líbí.
Tým DMVM

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci: