Rozhovor s písničkářem a kytaristou Ondrou Sychrou pro DMVM

Ondro hrozně moc vám děkujeme za koncert. Musím říct, že to bylo opravdu moc příjemné a šla z vás úžasná energie. Jsme rádi, že jste po návratu ze Skotska vystoupil právě u nás.

Kdy jste vlastně s kytarou začal?

Bylo to asi v sedmé třídě, ve škole jsme si měli zvolit nástroj a já si vybral kytaru. Začal jsem od Dajány (písnička Zdeňka Borovce) přes pár akordů, bavilo mě to a hrál jsem….

Takže jste samouk? Jo jsem samouk, začátek byl ve škole a pak už jsem se učil sám.

Jaká je rada pro samouky?  Hrát. Musí Vás to bavit, já měl výhodu, že mě trochu na začátku tlačila ta škola.

Kdy jste začal skládat a proč zpíváte v angličtině?

Se skládáním jsem začal až v osmnácti. Poslouchal jsem skvělé písničkáře Bob Dylan, Leonard Cohen a myslím si, že angličtina je jazyk písničkářů, podobně jako je italština jazyk opery, navíc kolikrát do té angličtiny jde schovat více, skryjete lépe obsah, který by na přímo v češtině mohl vyznít hrubě, nebo divně.

Jak si pamatujete texty v cizím jazyce? Hraju je.

Ondro, vy jste byl teď ve Skotsku, jaká je to země pro kytaristy a písničkáře?

Krásná země, doporučuju. Je to naprosto úžasné. Hrajete na ulici a téměř každý se za vámi pootočí, když jde kolem, a dá vám najevo, že vás vnímá. Je to tam hrozně fajn.  Já jsem hrál na ulici Rose street, která je jen pro akustické hráče a bylo to skvělé. Spousta kapel je ale také na ulici Royal mile, kde se hraje i s ozvučením. Je to v blízkosti centra. Hudbu tam vnímají jinak než u nás, je to velmi pozitivní.

S kým byste rád vystoupil?

Já mám spíše vysněná místa než lidi. Chtěl bych si zahrát na Colours of Ostrava nebo v Praze  v Paláci Archa.

Kde vás můžeme v nejbližší době slyšet?

Chtěl bych Vás pozvat 9.12. do Vysokého Mýta do M klubu, kde se představím se svým kamarádem, fantastickým hráčem Jamesem Harriesem, věřím, že to bude velmi dobrý koncert, jste všichni zváni.

(Ondra Sychra má také svůj youtube kanál  sledovat ho můžete na FCB)

Děkujeme moc.

DMVM