Odstartovali jsme školní rok a jaký bude?

Vítáme Vás ve školním roce 2016/2017. Jaký bude? Určitě dobrý, plný zajímavých událostí a zážitků.

Hned na úvod máme dobré zprávy. Domov mládeže byl znovu zapsán do rejstříku škol a školských zařízení. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se o to zasloužili. Hlavně pak vedení města Vysoké Mýto. To vynaložilo velké úsilí při žádosti o znovu zapsání a bojovalo a podporovalo nás v nelehké situaci, kdy mělo být naše zařízení zrušeno.  Zapsání Domova mládeže do rejstříku škol a školských zařízení je správným rozhodnutím Pardubického kraje. Kapacity byly v našem městě po vyjmutí našeho domova z rejstříku nedostatečné. To dokazují i počty žáků a studentů, kteří se v letošním roce k ubytování přihlásili. Věříme, že naše zařízení nabídne ty nejlepší služby, které pomohou žákům a studentům dobře zvládnout jejich studium.

Pokoje byli pro studenty nachystané a již od čtrnácti hodin posledního srpnového dne se začaly rychle plnit. Ve školním roce nabídneme řadu událostí. Hned v září se strávníci naší jídelny mohou těšit na další z našich dnů mezinárodní kuchyně. Po úspěšné mexické kuchyni tentokráte vyrazíme jiným směrem. V pondělí 26. 9. na Evropský den jazyků připravíme speciality z daleké Číny.

Rozvrh zájmových činností a volnočasové aktivit je nabitý k prasknutí. Ani zde jsme nezaháleli a žáci a studenti si budou moci vybrat aktivity na prezentačním odpoledni dne 20. 9. Nabízíme aktivity všem studentům ve městě. V říjnu odstartuje první ročník DMVM florbalové ligy pro studenty středních škol. Nabídneme kurzy vaření, kroužek fotografování, keramiky, kruhový trénink, jogging, ale i půlhodinu zdravotní tělesné výchovy ráno před zahájením školy.

Všichni se mohou těšit na filmový klub a zajímavé přednášky pro studenty, které měly v loňském roce skvělý ohlas. Pro milovníky hudby bude připravena hudebna, již teď se těšíme na vznik internátní kapely.

Přejeme všem ve školním roce 2016/2017 jen to dobré.

Naše motto pro září:

„Život je příliš krátký a čas, který ztratíme zíváním se nikdy nevrátí.“
– Stendhal

DMVM