NEDOJÍŽDĚJTE A BYDLETE U NÁS! Pojďte studovat do Vysokého Mýta

Jsme živým organismem, kterým pulsuje studentský život.

Na prvním místě je studium.
Přicházíte do Vysokého Mýta hlavně studovat. Střední škola je již opravdová příprava na zaměstnání. Abyste byli úspěšní na trhu práce, je potřeba si začít hledat svou vlastní cestu. Začít přemýšlet, co se učím, proč se to učím a jak to dokážu použít v praxi, v čem jsem dobrý, v čem bych mohl být dobrý. K tomu abyste byli úspěšní, chceme přispět i MY. Nabízíme kvalitní ubytovací a stravovací služby. Naše zázemí Vám dopřeje komfort při přípravě do školy, potřebném odpočinku i při trávení volného času. Chceme Vám pomoci se rozvíjet i mimo vyučování. Nabízíme celou řadu aktivit, které Vám mohou ukazovat zajímavé možnosti, směry vašeho rozvoje.  Cestu si ale každý musí najít sám. Nikoho do ničeho nenutíme, vytváříme motivační prostředí.   Jsme zařízením rodinného typu. Základem naší práce je komunikace, důvěra a respekt.

U nás budete bydlet ve dvoulůžkových pokojích v dvoupokojových buňkách. Každá buňka má vlastní sociální zařízení.

Každoročně se snažíme o zkvalitňování ubytovacích služeb.  Na patrech jsou televize, máme hernu se stolním fotbálkem a šipkami. Na pokojích je WIFI a přípojka na internet kabelem. V budově najdete posilovnu a keramickou dílnu.

Díky umístění Domova mládeže do středu města máte vše jako na dlani.
Máte rádi sport? Sportovní hala je součástí našeho areálu.
Městský stadion 10min.  Máte rádi hudbu a kulturu? Kulturní středisko M klub je od domova mládeže pouhých 100m. Máme tam pronajatou hudebnu s bicí soustavou, chcete se naučit bubnovat, proč ne? Co zajít na bazén a do wellness?  Sbalte si plavky a za minutku jste tam. Bazén s vířivkou, saunou, aroma komorou a parní lázní  je totiž v těsném sousedství našeho domova mládeže a ubytovaní studenti mají vstup zdarma. Co dělat když onemocním? Pediatr je doslova přes ulici. Vychovatel je na Domově mládeže celý den připraven pomoci.
Historické centrum je vidět z oken našeho zařízení a pěšky tam dojdete za max. 3 minuty. Co když budete chtít na nákupy? Tesco, Sportisimo apod. 10 minut pěšky. V pátek hurá domů, cesta na autobusové nádraží nezabere více než  5 minut, stejný čas zabere cesta na vlakovou zastávku. V týdnu do školy je to nejdále na stavební školu. Lekli jste se? Daleko znamená asi 6 minut běžnou chůzí.  Střední škola podnikání je přímo v areálu domova a Gymnázium je přes parčík.

Ubytovaní žáci a studenti mají většinu aktivit úplně zdarma.
Staráme se o program pro všechny středoškoláky ve městě. Nenutíme Vás, chceme abyste přicházeli s nápady, aby naše nabídka byla hlavně pro Vás, ne abychom Vás nutili do věcí o které nemáte zájem.

Neztrácejte čas v dopravních prostředcích a bydlete u nás!