Na co se těšit ve druhém pololetí na DM

Žáci a studenti se mohou ve druhém pololetí těšit na bohatý program. Po tématu Olympiády, která nám přinesla v měsíci únoru radost v podobě zisku medailí našich reprezentantů, se mohou žáci a ubytovaní těšit na další téma našeho zařízení a to je březen měsíc knihy. Ve vestibulu DM je nainstalována malá knihovnička, kde si každý může půjčovat knihy zcela zdarma pod heslem “pujč a vrať”. Ubytovaní si budou také zábavnou formou na nástěnkách posílat vzkazy ohledně svých doporučení knih, které je baví. Vyhledávač Google vám nikdy nedoporučí knihu tak jako ten, kdo ji reálně četl a právě na to sazí tento projekt. Vzkazy se množí velkou rychlostí, za což jsme moc rádi. Koncem měsíce je tady další z výtvarných dílen. Po úspěšném vyrábění triček na konci kalendářního roku proběhne dne 22.3. výroba tašek a vaků.  Pro sportovce je mimo každotýdenní možnosti míčových her ve SH připraven turnaj ve stolním tenise. Zájemci o kulturu mohou navštívit finále soutěže “Hlas Vysokého Mýta”. Nově byl otevřen plavecký bazén a ubytovaní  dostanou opět možnost využívat naše permanentky s volným vstupem.

Pro měsíc duben jsme vybrali téma bezpečnost. Říkáte si nuda? Nuda je tam, kde se nic neděje a  unás se dít bude. Připravujeme přednášku na téma bezpečnost na internetu a pro podnikavé tipy zabrousíme také do internetového marketingu. Bezpečnost promítneme také do péče o své zdraví, přes témata silničního provozu se dotkneme ochrany zdraví a narazíme na téma zdraví životní styl. Těšit se můžete na populární běh do schodu.  Společně vyrazíme na bowling. Chystáme dne 12.4. vyřazování absolventů. Věříme, že tato příjemná akce bude povzbuzením a motivací směrem závěrečným zkouškám.

Tématem měsíce května je láska. Těšit se můžete na DMVM kavárničku. Výroba třešně před domovem mládeže, která pokvete celý květen. Lásku k moderním technologiím zkusíme narušit digitálním detoxem. Dokážeme ještě žít bez sociálních sítí? Dokážeme být bez internetu? Jak silné pouto máme k technologiím? Uvidíme v měsíci květnu.

Toto byl jen lehký průřez několika spíše jedno rázových aktivit, které můžete zažít na DMVM v druhém pololetí. Samozřejmě platí již klasické možnosti jako je návštěva posilovny, plavecký bazén, sporty na sportovní hale, hudebna. Pokračují modeláři, výuka hry na kytaru, akvaristický kroužek a chystají se mediální projekty