Ježíškova schránka a sluchátko se proměnilo

Zvedl se vítr, větve se zahoupaly a kolem vánočního stromku to tajemně zahvízdalo. Znělo to jako meluzína, ale temněji, méně hlasitě a bylo to spíš uchu lahodící než nepříjemné.

Jakmile vítr proletěl, ozvala se rána. Taková, jako když spadne šiška ze stromu na zem. Na našem stromku ale nejsou šišky, podivili jsme se.  To totiž spadlo Ježíškovo sluchátko. Stočilo se pod stromem, jako by chtělo spát. Přitom bylo přidělané opravdu pevně, divili jsme se. To je tedy zvláštní. Teď tam leží jak v peřince a asi se chytá usnout. Na jak dlouho? Kdo ví….

Ježíškova schránka je také v jiné poloze. Víko je na půl oddělané, hřebík kouká z horní desky ven a všechny dopisy i obrázky jsou pryč. Přitom ještě před pár minutami byla schránka pevná jako skála. Co myslíte, byl tu?

Lehký vánek zavanul a vše vypadá jako by se najednou změnilo. Myslíme si, že tu byl, vyzvedl dopisy, uložil sluchátko ke spánku a přitom ho nikdo neviděl. Byl tu…, Ježíšek tu byl…..

Teď zafouká asi brzy zase, ale už ne u Ježíškovy schránky a sluchátka, ale tentokrát u každého z nás doma. A kdy? Za chvilku. Poslouchat budeme již ve čtvrtek, jestli vánek zafouká tiše u našeho domu, ne nahlas jako když se meluzína opírá do komína, jen lehce, tak aby to ouškům lahodilo.  Tak se pojďme společně těšit, že Ježíšek přijde k nám.

 

Domov mládeže děkuje za zapojení do tohoto projektu a přejeme Všem krásné Vánoce.