Ježíškova schránka a kouzelné sluchátko

Bylo ráno, město ještě spalo, čas okolo pul šesté. Náš údržbář přicházel jako první do práce a u dveří našel dřevěnou schránku. Na první pohled bylo jasné, že není odsud. Byla celá ze dřeva, pokrytá větvovím. Byla z ní cítit zvláštní atmosféra, něco tajemného, krásného. Vítr pofukoval v ulici, bylo zvláštní ticho. Zvláštní, trochu mrazivé, ale radostné, ne tiché a temné. Když jsme se schránky dotkli, stalo se něco zvláštního. Vítr v ulici foukl na chvíli o něco silněji a začaly padat sněhové vločky.

Co to může být? Když jsme schránku dali vedle našeho vánočního stromečku, vítr opět zesílil a nad našimi hlavami se objevily velké krásné sněhové vločky, které po dopadu do našich dlaní ještě chvíli držely svůj krásný tvar, nádherně se třpytily a teprve až po chvíli se rozpustily . Tohle není obyčejná schránka, tohle je opravdu něco tajemného, kouzelného.  Myslíme si, že se nám tu objevila „Ježíškova schránka na dopisy přání“. Nechali jsem ji u stromečku a věříme, že pokud do ní někdo vloží dopis pro Ježíška, on si ho tu určitě vyzvedne.

Záhadám ale nebyl konec ani další den. Na stejném místě se objevilo utržené sluchátko. Kdo by k nám před vchod dával sluchátko? Řekli jsem si. Když ho chtěla údržba vyhodit do odpadu, přihodilo se něco strašně zvláštního. To staré telefonní sluchátko se začalo chvět a natáčet se k vánočnímu stromečku. Co se to tu děje? Nejdřív schránka, teď tohle.  Po přiložení k uchu se opět zvedl vítr a ve vzduchu začaly opět poletovat sněhové vločky. Nakonec jsme se ale stejně rozhodli sluchátko vyhodit do odpadu.

Co s utrženým sluchátkem, řekli jsme si.  Jen co jsme to udělali, stalo se něco bláznivého, nebezpečného. Na naší střeše se objevil oheň. Do pár minut byly u budovy čtyři hasičské vozy, z budovy se kouřilo.

Teprve když jsme sluchátko dali blízko vánočního stromku, dostali hasiči plameny pod kontrolu. Tohle sluchátko nemůžeme vyhodit, je totiž taky kouzelné.

Proč se zrovna u nás objevila schránka a sluchátko to nevíme, co ale víme přesně je, že to souvisí s Vánoci. Ježíšek si žádá víc pozornosti. I on se moc těší na Vánoce a chce nám pomoci v této nelehké době, abychom mu mohli sdělit naše tajná přání.

 

 

Až do schránky budete vhazovat dopis pro Ježíška, nebo pokud mu svá přání pošeptáte do sluchátka, všimněte si, že vítr vždycky trošku zesílí.