Jak funguje školní jídelna 2023

Rádi bychom Vám pospali jak se chystají pokrmy pro žáky středních škola a ŽŠ Javornického v naší školní jídelně. Každý žák se musí k odběru stravy přihlásit. Přihlásit se lze pouze osobně v kanceláři jídelny na adrese Gen. Závady 118, Vysoké Mýto. Ta je otevřena každý pracovní den od 6 do 14.30. hod. Naleznete ji přímo v jídelně zařízení. Na základě přihlášky získáte přihlašovací údaje pro objednávky stravy přes internet a zakoupíte si čip v hodnotě 100 Kč, kterým si můžete stravu objednat v terminálech na jednotlivých výdejních místech.

Každý den se v kuchyni připravuje okolo tisíce jídel pro naše strávníky. Na výběr mají ze dvou pokrmů. Po uvaření je jídlo distribuováno na již zmíněná dvě výdejní místa. Při přípravě se na základě objednávky jídel strávníky nejprve připraví všechny ingredience a následně se pokrmy vaří pro každé výdejní místo zvlášť. To vede k tomu, že na výdejní místa je expedován vždy přesný počet jídel dle objednávky.

Snažíme se dlouhodobě o to, aby jídelníček byl pestrý, vyvážený a splňoval všechny náležitosti dané zákony a vyhláškou. V loňském roce proběhla v jídelně řada kontrol včetně České školní inspekce. Jídelníček je koncipován tak, aby v něm strávník našel nejen českou klasiku, ale také mohl objevovat pokrmy nové, mohl vyzkoušet i třeba netradiční kombinace, které jsou doporučovány nutričními specialisty. Školní stravování plní totiž také trochu roli edukační.
Každý z nás má spoustu chutí a je zvyklý často na svou domácí kuchyni. Má oblíbené své pokrmy. Podobně jako v rodině babiččin vynikající guláš chutná trochu jinak, když si ho pak podle stejné receptury uvaříme doma. To platí i pro jídelnu. Často pak třeba i u stolu se názor na chuť pokrmů mezi strávníky liší. Každý má totiž jinou zkušenost a porovnává stravu s tou vlastní. Naší velkou snahou je a moc si přejeme, aby naším strávníkům chutnalo a děláme pro to maximum.
I v letošním roce určitě chystáme dotazníky spokojenosti a těšíme se, že budeme s našimi strávníky v kontaktu.