DIGITÁLNÍ DETOX

Projekt digitálního detoxu vznikl nad jedním z odborných článků na toto téma. Telefony a mobilní aplikace čím dál více vstupují do našich životů, možná není na místě slovo vstupují, mobilní telefony jsou již nedílnou součástí našich životů. Umíme si svět bez mobilních telefonů a aplikací vůbec představit? Co pozitivního nám přináší digitální prostřední a naopak co negativního? Umíme zpomalit, máme dostatek vědění a známe dostatek faktů, abychom dokázali pracovat s informacemi získanými na internetu? Je správná fráze, že na internetu najdu vše? A co když se internet vypne, odpojí?…..co budu dělat? …..

Dokážu uvažovat, přemýšlet, vyhodnocovat situace, mít dobry úsudek? Budu umět komunikovat s kamarády s cizími lidmi? O čem se budeme bavit, když nebudeme hodnotit snapy, fotky na instagramu, facebooku, twitteru?  Co když se budeme přít o nějaký fakt, kde to najdu bez internetu, jak skončí naše rozepře?

Množství informací, které získáváme skrze internet a mobilní aplikace neustále stoupá, jsme připraveni s nimi pracovat třídit je? Jak tento nárůst vnímá náš mozek? Máme ve své hlavě dostatek gigabajtů na uložení nepotřebných informací?

Otázek, které bychom si k tomuto tématu dokázali položit je obrovské množství a právě proto vznikl projekt DIGITÁLNÍ DETOX. Cílem akce je zamyšlení, sebereflexe a zároveň poskytnutí informací o rizicích spojených s využíváním mobilních telefonů a mobilních aplikací.

Zkuste s námi zpomalit. Dejte si u nás kávu a popovídejte si s přáteli. Přispějte dobré věci a přineste svůj starý mobilní telefon a pomozte tím ostatním.

Pokud vás odpojení internetu naštve – věříme, že  přesně to je ten pozitivní impuls k tomu, abyste využili možnost navštívit přednášku  Daniela Janaty na téma Digitální detox – co a jak.

Jsme v digitálním světě, budeme v digitálním světě a stejně jako nikdy nezaniklo malířství, když přišla fotografie, nesmí zaniknout selský rozum s příchodem digitaliacze. Těšíme se na jeden den společného času (NE)internetu 🙂 Užijeme si to, pokecáme 🙂

Program: Digitalni detox